play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Bardzo trudna sytuacja na polskich granicach. Uruchomiono dodatkowe przejście do Czech

today18 marca 2020

Background

Bardzo trudna sytuacja na polskich granicach. Kierowcy czekają nawet 20 godzin, żeby wjechać do Polski w Cieszynie i 8 godzin w Gorzyczkach. Dlatego właśnie uruchomiono dodatkowe przejście graniczne do Czech.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego reaguje na bardzo trudną sytuację na granicach kraju. Gigantyczne kolejki ustawiają się do przeprawy w Boguszowicach i Gorzyczkach, a jest to spowodowane przywróceniem kontroli ze względu na walkę z epidemią koronawirusa.  I tak, w naszym regionie, granicę polsko-czeską będzie można teraz przekroczyć dodatkowo na przejściu w Gołkowicach. Na Dolnym Śląsku uruchomiono Lubawkę i Głuchołazy. Na tych przejściach drogowych będzie odbywał ruch osobowy i towarowy, a liczba miejsc, w których można przekroczyć granicę z  Czechami zwiększa się do 18.

Na granicy polsko-niemieckiej rozszerzony zostaje zakres ruchu na czterech drogowych przejściach w Gubinie, Słubicach, Kostrzynie i Zgorzelcu. Dotąd można tam było tylko przeprawić sie pieszo, teraz również samochodem.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content