play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Slajder Pilne

Bardzo wysokie wskaźniki zakażeń. Dwanaście tysięcy stu chorych

today27 lutego 2021

Background

Kolejny dzień wysokich wzrostów i wszystko wskazuje na to, że będzie to w najbliższych dniach trwała tendencja. Mamy dwanaście tysięcy sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Trzecia fala się rozpędza. Widać to po statystykach, w których kolejny dzień z radykalnym przyrostem zakażeń – powyżej dziesięciu tysięcy przypadków dziennie.

Chorych przybywa

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o dwunastu tysiącach stu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To dane z zaledwie jednej doby i kolejny dzień z rzędu z tak wysokimi wskaźnikami.

Z tej liczby – tysiąc dwustu siedemdziesięciu dwóch chorych to mieszkańcy Śląska. Bardzo wysoki przyrost jest teraz w powiecie żywieckim, gdzie wykryto sto cztery przypadki. W pobliskim powiecie bielskim – osiemdziesiąt dziewięć, w samym Bielsku – siedemdziesiąt osiem. Dziewięćdziesiąt przypadków wykryto w Sosnowcu.

Więcej – o dokładnie tysiąc przypadków – tylko na Mazowszu. Minionej doby wykonano blisko 57 tysięcy testów.

Bardzo wysoka śmiertelność

Kolejne trzysta trzy osoby przegrały walkę z covid 19. Z tej liczby – pięćdziesiąt pięć osób chorowało wyłącznie na sars cov 2. Dwadzieścia siedem ofiar to mieszkańcy Śląska. Minionej doby wyzdrowiało, to akurat jasny punkt statystyk, dziewięć tysięcy dwieście pięć osób.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content