play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Basen na Skałce z ograniczeniami!

today13 lipca 2020

Background

Ekologiczny basen na świętochłowickiej Skałce wprawdzie rozpoczął już działalność, jednak w związku z epidemią koronawirusa zostały w tym roku wprowadzone pewne ograniczenia.

Przede wszystkim obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z obiektu osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji. Osoba, u której stwierdza się wyraźne oznaki choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu nie zostanie wpuszczona na teren obiektu. Przy wejściu obowiązkowa jest dezynfekcja rąk. Klienci zobowiązani są także do zachowania dystansu miedzy sobą – przynajmniej 2m, także w wodzie.

 

 

Jednocześnie na terenie obiektu może przebywać 706 osób. Maksymalna liczba osób przebywających na terenie basenu ekologicznego wynosi 406 osób. W niecce basenu ekologicznego jednocześnie może przebywać:

  • w strefie sportowej – 16 osób (z jednego toru mogą korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie)
  • w strefie dla niepływających – 80 osób
  • w strefie mokrej z leżankami – 96 osób
  • w strefie zjeżdżalni – 3 osoby

Maksymalna liczba osób przebywających na terenie brodzika wynosi 300 osób. W niecce brodzika jednocześnie może przebywać 200 osób

Klienci proszeni są o przestrzeganie zasad higieny na pływalni – obowiązkowa i staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem przed wejściem do niecek basenu. W toalecie może przebywać 1 osoba na 2 kabiny/toalety.

Klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszeni o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

Fot. OSIR SKAŁKA

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content