play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Basen plenerowy w Piekarach Śląskich czynny od dzisiaj!

today16 lipca 2020

Background

Basen plenerowy w Piekarach Śląskich czynny od dzisiaj! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował o ponownym udostępnieniu mieszkańcom basenu plenerowego i Wodnego Placu Zabaw.

Już od dzisiaj swoją działalność wznawia basen plenerowy i Wodny Plac Zabaw w Piekarach Śląskich. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań wody i akceptacji sanepidu największa letnia atrakcja w naszym mieście będzie ponownie czynna. Konieczne będzie jednak przestrzeganie nowych zasad rygoru sanitarnego i zachowanie 2 m dystansu społecznego.

W związku z zagrożeniem wywołanym pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 (Covid-19) dbając o Państwa bezpieczeństwo na basenie, wprowadzono szereg działań profilaktycznych i zapobiegawczych :

 1. Na obiekcie jednorazowo może przebywać max. 500 osób (następne osoby będą wpuszczane rotacyjnie).
  Dzwoniąc pod numer 602 683 173 można sprawdzić aktualną liczbę użytkowników na basenie (nr aktywny będzie od godziny 12:00).
 2. Zabrania się korzystania z basenu osobom z potwierdzoną infekcją koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji,
  w szczególności infekcji dróg oddechowych oraz z gorączką.
 3. Na terenie całego obiektu basenowego obowiązuje zasada dystansu społecznego i utrzymywania minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 2 m (dotyczy: niecki basenu niecki Wodnego Placu Zabaw, strefy natrysków, toalet , przebieralni, stanowiska  przy kasie i wszelkich ciągów komunikacyjnych).
 4. Przed wejściem do obiektu, niezwłocznie należy zdezynfekować dłonie wykorzystując w tym celu rozmieszczone i oznakowane w obiekcie dozowniki.
 5. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownicy wchodzą na basen od strony parkingu MOSiR (kasa biletowa), a opuszczają teren basenu bramą znajdującą się obok gastronomii (od ul. Olimpijskiej).
 6. W związku z koniecznością wprowadzenia limitu użytkowników bilet wstępu na basen jest biletem jednorazowym. Użytkownik po opuszczeniu basenu, chcąc ponownie korzystać z obiektu, musi zakupić nowy bilet.
 7. Przy wejściu do niecki basenu należy korzystać ze stref wejście-wyjście przy drabinkach.
 8. Godziny otwarcia : 10:00-19:00 (pn-pt) i 10:00-20:00 (weekendy i święta).

 

źródło/foto: MOSiR/UM Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content