play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Basen w miechowickiej szkole przeszedł modernizację

today17 listopada 2020

Background

Basen w miechowickiej szkole przeszedł modernizację.  W ramach prac została przebudowana wentylacja, wyremontowane szatnie, łaźnie oraz korytarze. Blisko 860 tys. zł kosztował remont krytej pływalni w Szkole Podstawowej nr 54 w Miechowicach.  Inwestycja była możliwa m.in. dzięki dofinansowaniu m.in. z Ministerstwa Sportu.

Roboty budowlane realizowane były w segmencie A budynku Szkoły Podstawowej nr 54 w Bytomiu-Miechowicach i obejmowały basen wraz z podbaseniem oraz szatnie, łaźnie i korytarze. Podczas prac wykonano nie tylko nową instalację wentylacji mechanicznej dla pomieszczenia basenu oraz szatni i łaźni, ale również w pomieszczeniu basenu wymieniono sufit podwieszany kasetonowy.

Warto dodać, że głównej inwestycji towarzyszyły prace w szatni i łaźni, gdzie wykonane zostały nowe instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne, odtworzone zostały tynki, a ściany w części pokryto glazurą oraz pomalowano. Ponadto wykonano także posadzki z płytek gresowych oraz zabudowane zostały nowe urządzenia sanitarne: natryski, toalety i umywalki.

Bytom na remont basenu pozyskał z Ministerstwa Sportu  w ramach Programu Sportowa Polska – edycja 2019 „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” w kwocie ponad 415 tys. zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości prawie 286 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu miasta.

 

info i fot. UM bytom

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content