play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Bazylika w Piekarach: msze tylko dla osób, których dotyczy intencja mszalna

today14 marca 2020

Background

Bazylika w Piekarach: msze święte tylko dla osób, których dotyczy intencja mszalna. Oto oświadczenie, jakie pojawiło się na Facebooku Sanktuarium. Przypominamy, że na antenie Radia Piekary niedzielna msza jest transmitowana o godzinie 7.00. Na zdjęciu obraz Matki Bożej Cudownej Lekarki, który znajduje się w kaplicy obok zakrystii Bazyliki. 

W związku z wprowadzonym przez władze państwowe stanem zagrożenia epidemiologicznego (epidemicznego) oraz w oparciu o szczegółowe zalecenia wydane przez ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca do zarządzenia Rady Stałej KEP informujemy wszystkich wiernych, iż w kościele może przybywać maksymalnie 50 osób.

W związku z powyższym gorąco prosimy, aby w Mszach świętych uczestniczyły jedynie osoby, które zamówiły intencje oraz ich najbliższa rodzina.

Przypominamy, iż ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy i zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych. Bazylika pozostanie otwarta przez cały dzień dla wszystkich wiernych, którzy mogą w niej przebywać na indywidualnej modlitwie.

Prosimy o wyrozumiałość i przyjęcie przedstawionych zaleceń w duchu pokory i troski o bezpieczeństwo nasze i innych.

Duszpasterze Bazyliki Piekarskiej.

fot. Facebook Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content