play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Będą drogowe utrudnienia na styku Zabrza, Rudy Śląskiej i Bytomia

today10 marca 2021

Background

Na granicy Zabrza z Bytomiem i Rudą Śląską szykują się drogowe utrudnienia. Wszystko przez remont blisko 300 metrowego odcinka ulicy Bytomskiej w rejonie potoku Julka.

Blisko 300 metrów obejmie przebudowywany fragment ulicy Bytomskiej na pograniczu Zabrza, Bytomia i Rudy Śląskiej. To sprawi, że w tej okolicy będą spore utrudnienia w ruchu przez ponad pół roku.

– Inwestycja ma na celu po pierwsze skomunikowanie terenów przyległych, ale również zniwelowanie niebezpieczeństwa wynikającego z istniejącego tam łuku. Termin realizacji bardzo ambitny – 7 miesięcy od momentu podpisania umowy – mówi  Katarzyna Dzióba, wiceprezydent Zabrza.

Przebudowa ma być gotowa w październiku. Zakasać rękawy trzeba, bo pracy jest sporo:

– Musimy wykonać potężne roboty ziemne, potężny nasyp. Przystępujemy do robót na przełomie marca i kwietnia. Jesteśmy na etapie opracowywania tymczasowej organizacji ruchu, która pozwoli nam na zamknięcie ulicy Bytomskiej, ponieważ technologicznie innej możliwości nie ma. To będzie generowało dla mieszkańców kłopot, ale dołożymy wszelkich starań, żeby inwestycję zrealizować w terminie –  podkreśla Michał Staszewski z przedsiębiorstwa budowy dróg DROGOPOL, które jest wykonawcą przebudowy.

W ramach inwestycji przewidziano budowę jezdni dwupasowej, dwukierunkowej z obustronnymi utwardzonymi poboczami oraz barierą energochłonną. Wykonany zostanie także zjazd na drogę wewnętrzną oraz sama droga wewnętrzna z miejscami postojowymi. Powstanie bezpieczny przejazd tramwajowy wraz z sygnalizacją ostrzegawczą, oświetlenie uliczne oraz kanał technologicznego. Wszystko za ponad 2,5 miliona złotych.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content