play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Będą kształcić graczy komputerowych. Klasa e-sportowa powstanie w Sosnowcu

today9 marca 2021

Background

Myszka, komputer a w przyszłości  niewykluczone także  miliony na koncie. W Sosnowcu w IX Liceum im. Wisławy Szymborskiej już wkrótce ruszy klasa e-sportowa. Będzie można po niej zostać, na przykład, dziennikarzem piszącym o grach, samym graczem ale również programistą czy grafikiem.

Jak zapowiadają władze miasta będzie to prawdopodobnie pierwsza w Polsce klasa e-sportowa w liceum.  Ta wkrótce powstać ma  w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu. Tak o profilu klasy mówi dyrektorka placówki, Ewelina Stasik:

-Daje im to takie podstawy do wyboru różnych kierunków studiów. Po skończeniu naszego liceum mogą iść w kierunku dziennikarstwa e-sportowego, organizacji eventów e-sportowych albo w kierunku projektowania gier, grafiki komputerowej czy też, mam nadzieję że część z nich osiągnie wielki sukces, jako gracze komputerowi.

Uczniów przekonywać nie trzeba, ale gorzej może być z rodzicami, dodaje dyrektorka liceum, Ewelina Stasik:

-Chcemy pokazać rodzicom, że oprócz tego że młodzież może się kształcić, na dobrym poziomie zdać maturę, dostać się na wybrane studia, to oprócz tego mogą spełniać swoje pasje i marzenia właśnie w tym co dla nas – dorosłych jest często niezrozumiałe, czyli właśnie w e-sporcie. To jest nowa dziedzina. Jest problem żeby szukać wśród osób 30 czy 40 -letnich specjalistów w tej dziedzinie. Specjaliści to są osoby w wieku 25 -26 lat. To jest ta przyszłość, którą my chcemy złapać wcześniej żeby ją przedstawić naszym uczniom.

A ta przyszłość to również olbrzymie pieniądze. Najlepsi e-gracze miesięcznie są w stanie zarobić 30 tys. euro.

/zdjęcie poglądowe 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content