play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Będą rozmawiać o funkcjonowaniu POZ. Spotkanie lekarzy z prezesem NFZ

today24 listopada 2022

Background

Medycy spotkają się z prezesem NFZ. Tematem rozmów będą zmiany w funkcjonowaniu placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

25 listopada 2022 r. o godzinie 11.30 rozpocznie się spotkanie lekarzy POZ z prezesem NFZ Filipem Nowakiem. Będzie okazją do dyskusji na temat planowanych zmian w funkcjonowaniu placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Inicjatorką wydarzenia jest poseł Barbara Dziuk, członek Sejmowej Komisji Zdrowia.

-Jako komisja zdrowia, Ministerstwo Zdrowia widzimy duży potencjał w pierwszym punkcie, gdzie zgłasza się pacjent. Tak naprawdę POZ-y mają wielką rolę do odegrania, której dotąd nie odgrywały. To opieka podstawowa i pogłębiona diagnostyka, jeśli chodzi o profilaktykę, ale najważniejszą działalnością jest to, by funkcjonowały gabinety specjalistyczne – mówi poseł Barbara Dziuk, członek Sejmowej Komisji Zdrowia.

Tak jest, jak zaznacza poseł Dziuk, w Piekarach Śląskich, Tarnowskich Górach czy Katowicach.

-Pacjent musi być kompleksowo zaopiekowany w POZ-ecie. Lekarz pierwszego kontaktu decyduje, gdzie skierować osobę, która potrzebuje pomocy. Myślę, że ta reforma jest dobrze przygotowana, ale żeby weszła w życie, musi być konsultowana. Najlepszym miejscem do konsultacji jest Śląska Izba Lekarska – mówi na temat jutrzejszego spotkania Dziuk.

W programie jutrzejszego wydarzenia jest wykład dotyczący funkcjonowania POZ „Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy”, który wygłosi dr n. med. Ireneusz Szymczyk, konsultant wojewódzki ds. medycyny rodzinnej. Przedstawione zostaną również efekty rządowego programu pilotażowego wdrożonego między innymi w kilku katowickich przychodniach.

Fot. pixabay

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content