play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Będą strajki w hutnictwie? Wrze w branży hutniczej

today20 października 2020

Background

Będą strajki w hutnictwie? Wrze w branży hutniczej. Oflagowane zakłady i pogotowie strajkowe w Arcelor Mittal – największego producenta stali na świecie, który ma zakład również w województwie śląskim. Związkowcy z Sierpnia 80 piszą w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego, bo jak podkreślają- z niepokojem patrzą na początek końca hutnictwa w Polsce.

Będą strajki w hutnictwie? Wrze w branży hutniczej. Związkowcy napisali list do premiera Mateusza Morawieckiego. Wzywamy Go do większej troski o polski przemysł. Po górnictwie węgla kamiennego i brunatnego, szalona polityka klimatyczna Unii Europejskiej wzięła sobie na cel hutnictwo. Pierwszym elementem tego jest likwidacja części produkcyjnej huty Sędzimira w Krakowie, czego konsekwencją jest likwidacja miejsc pracy. To oznacza, że koncert Mittala może się wycofać z Polski i Unii, by nie płacić tu haraczu… mówi  Patryk Kosela z Sierpnia 80. Jak usłyszał reporter Radia Piekary, związkowcy nie wykluczają protestu. Wszystko będzie zależało od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Związkowcy z Sierpnia 80 we wspomnianym liście wskazują na dramatyczną sytuację polskiego hutnictwa w zakładzie Arcelor Mittal. Chcemy walczyć o przetrwanie hut w Polsce. Zakłady będą oflagowane. Co się tyczy protestów i strajków, to to będzie zależało od pandemii. Pewne jest jedno, my tej sprawy nie odpuścimy…- deklaruje Kosela.

ArcelorrMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. W 6 oddziałach w województwie śląskim, małopolskim i opolskim pracuje ponad 11 tysięcy osób.

 

fot.pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content