play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Będą szkolenia z e-działalności w ramach Śląskiej Akademii Handlu Internetowego

today25 listopada 2020

Background

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Śląska Organizacja Szkoleniowa zaprosiły przedsiębiorców z regionu do udziału w pilotażowym projekcie. To propozycja szkoleń i wsparcia dla firm, które chcą poszerzyć ofertę usług o sprzedaż i promocję w Internecie.

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm, poprzez wsparcie przedsiębiorców w zakresie przejścia z tradycyjnego handlu do sprzedaży i promocji online. To szczególnie istotne w kontekście epidemii koronawirusa, które wymusiła przyśpieszoną cyfryzację i związane z tym zmiany w gospodarce.

– To trudny czas dla małych i średnich przedsiębiorstw. Oprócz wsparcia finansowego w ramach „Śląskiego Pakietu dla Gospodarki” o łącznej wartości 1,4 mld zł, które trafiło do firm najbardziej dotkniętych skutkami pandemii, chcemy wesprzeć firmy merytorycznie, pozwolić im rozwijać się i otwierać nowe możliwości dla prowadzenia działalności gospodarczej, także w Internecie, tłumaczy Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Projekt ma też na celu przeciwdziałanie wzrostowi bezrobocia w woj.śląskim, utrzymanie miejsc pracy oraz aktywną pomoc samorządu i lokalnych organizacji w przekwalifikowaniu pracowników i zmianie profilu firm, z uwzględnieniem narzędzi handlu i marketingu internetowego. To także budowanie pozytywnego wizerunku regionu i samorządu, wspierającego rozwój e-handlu i nowoczesnych technologii. Projekt kierowany jest przedsiębiorstw z regionu zainteresowanych zmianą profilu działalności w kierunku e-handlu lub poszerzeniem kanałów sprzedaży, dystrybucji i promocji o działania online. W pilotażu weźmie udział grupa przedstawicieli z 20-25 śląskich firm. Projekt zostanie zrealizowany w całości w trybie online. Zakończenie na przełomie grudnia 2020 i stycznia 2021.

– Wielu przedsiębiorców staje dziś przed koniecznością szybkiego zdobycia wiedzy i umiejętności na temat skutecznego pozyskiwania klientów oraz sprzedaży przez Internet, mówi Robert Duda, Dyrektor Śląskiej Akademii Handlu Internetowego, Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. I dodaje: – Potrzebna jest praktyczna wiedza na temat całego procesu: od uruchomienia sklepu internetowego poprzez narzędzia do promocji w wyszukiwarce Google, mediach społecznościowych, email marketingu, a także istotne elementy prawa e-commerce oraz Google Analytics i automatyzacji w e-handlu. To wszystko uczestnicy znajdą na zajęciach warsztatowych, które poprowadzą doświadczeni eksperci z branży, dodaje prez. Duda.

Wśród zagadnień będących przedmiotem nauczania znajdą się m.in.: podstawy e-biznesu i prawa w e-handlu, optymalizacja i pozycjonowanie stron, reklamy w Google Ads i YouTube, kampanie remarketingowe, profile firmowe w mediach społecznościowych.
Szkolenia prowadzić będą wykładowcy ze Śląskiej Organizacji Szkoleniowej, praktycy z kilkunastoletnim stażem, trenerzy i wykładowcy na licznych konferencjach branżowych, kursach, szkoleniach i studiach magisterskich oraz podyplomowych.

źródło: RIG

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content