play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Będzie bezpieczniej na 33 przejściach w województwie śląskim

today21 lipca 2021

Background

1 milion złotych trafi na poprawę bezpieczeństwa na 33 przejściach dla pieszych w regionie. Umowy darowizny na rzecz województwa śląskiego, reprezentowanego przez marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałużę, przekazali dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Bielska-Białej i Katowic. Modernizację przejść dla pieszych zrealizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

– To ruch w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach, szczególnie na newralgicznych przejściach dla pieszych, z których korzystają dzieci i młodzież. Te pieniądze pochodzą z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. To nowy mechanizm finansowania, który może stać się inspiracją dla samorządów i sprawić, żeby tych tragicznych zdarzeń na przejściach dla pieszych było jak najmniej – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

– Na drogach wojewódzkich w regionie realizowanych jest wiele inwestycji i remontów, a środki, które dziś otrzymujemy w formie darowizny, to pieniądze które przeznaczymy na poprawę bezpieczeństwa. Liczymy, że te działania przyniosą spodziewane efekty i przyczynią się do ograniczenia liczby wypadków i poprawy warunków na drogach, nie tylko dla pieszych, ale i kierowców – mówił wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zobowiązały się przekazać samorządowi województwa środki finansowe w formie darowizny, o łącznej wartości ponad 1 mln zł (WORD w Bielsku Białej – 200 tys. zł, WORD w Częstochowie – 200 tys. zł, WORD w Katowicach – 650 tys. zł). Środki zostaną przeznaczone na realizację programu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przez zapewnienie właściwej widoczności pieszego na przejściach dla pieszych i w bezpośrednim otoczeniu.

Program realizowany będzie przy udziale Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, który wytypował 33 przejścia dla pieszych, które zostaną objęte modernizacją. Przejścia zostaną doświetlone i lepiej oznakowane, a realizacja zadania przewidziana jest na koniec 2021 roku.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content