play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Będzie gdzie trenować! Obiekt w Mikulczycach czeka na młodych piłkarzy

today31 lipca 2020

Background

Będzie gdzie trenować! Obiekt w Mikulczycach czeka na młodych piłkarzy. Zrealizowana przez miasto inwestycja wybrana została przez głosowanie przeprowadzone w trakcie piątej edycji budżetu obywatelskiego.

Obiekt w Mikulczycach czeka na młodych piłkarzy. Boisko mieści się w Zabrzu-Mikulczycach przy ul. Gabrieli Zapolskiej 43. Inicjatywę utworzenia boiska zgłosili mieszkańcy dzielnicy, który następnie został wybrany w głosowaniu liczbą 1 710 głosów. – Dziś oddajemy do użytku kolejny obiekt sportowy zrealizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To jedna z wielu ważnych dla zabrzan inwestycji, która wybrana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie prowadzimy nabór wniosków do kolejnej edycji tej inicjatywy, dlatego zachęcam wszystkich do składania propozycji, na które czekamy do 20 sierpnia – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 450 tys. zł (448 643,39 zł brutto). W jej ramach wykonano boisko piłkarskie o wymiarach 25×50 m ze sztuczną murawą (trawa syntetyczna), które ogrodzone zostało piłkochwytem o wys. 6 m. Od strony lasu obiekt zabezpieczono także siatką stalową. W celu zrealizowania zadania konieczne było wycięcie 11 drzew, dlatego miasto dokonało nasadzenia
22 nowych drzew.

źródło i fot.: pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content