play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Będzie kilkaset nowych mieszkań w Sosnowcu

today31 maja 2021

Background

300 nowych mieszkań w 6 budynkach – inwestycja w Sosnowcu. To plany na najbliższe lata i efekt wspólnej inwestycji samorządu oraz prywatnej firmy. Realizacja rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Mieszkania powstaną przy ulicy Naftowej, w pasie od kładki pomiędzy Naftową i Teatralną a przejazdem kolejowym.
– W sumie będzie to 280 mieszkań w 12 sześciokondygnacyjnych budynkach. Inwestycja jest wspólnym projektem miasta oraz firmy TBS Dombud z Będzina. Nigdy w historii samorządu po 1989 roku nie budowano w Sosnowcu tylu mieszkań, które będą w zarządzie miasta – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Teren inwestycji obejmuje 22 tys. metrów kwadratowych. Niektóre budynki będą oddzielone od siebie zielonymi tarasami, nad garażami.
Szacowany koszt inwestycji to 100 mln zł, z czego ponad 30% środków przekaże miasto w formie dofinansowania pochodzącego z Banku Gospodarstwa Krajowego. – Najważniejszy dla nas będzie fakt, że to właśnie miasto będzie wskazywało przyszłych najemców. Zaznaczamy jednak, że nie będą to mieszkania komunalne – dodaje Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta Sosnowca.

Kryteria, zasady oraz stawki czynszu na jakich będzie się można ubiegać o mieszkania określi miasto i są w trakcie opracowania. Zasady będą zbliżone do funkcjonujących w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. O lokale będą mogli ubiegać się nie tylko mieszkańcy Sosnowca.

Projekt obejmuje również budowę 133 miejsc parkingowych w podziemnym garażu, 40 kolejnych w garażach wolnostojących oraz dalszych 174 miejsc parkingowych. Dla najmłodszych mieszkańców – plac zabaw. Wszystkie budynki powinny zostać wykonane do połowy 2023 roku.
Niezależnie od tego, w mieście trwa budowa prawie 100 mieszkań komunalnych w rejonie ulicy Traugutta. Mieszkania powinny być gotowe za rok, a miasto już planuje drugi etap.

źródło/ foto: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content