play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Będzie kolejna akcja sprzątania okolic Zalewu Nakło-Chechło

today22 kwietnia 2021

Background

Dzień Ziemi dzisiaj, ale jego obchodzenie można przenieść na najbliższą sobotę. Bo choć sposobów by zadbać o środowisko naturalne nie brakuje, to w sobotę będzie kolejna wyjątkowa okazja. Akcja sprzątania okolic Zalewu Nakło-Chechło.

Dzień Ziemi to dobra okazja, aby posprzątać – nie tyle po sobie, co po innych… I chodź porządkowanie terenów wokół trwa w najlepsze, bo do sprzątania świata dołączają różne grupy, stowarzyszenia czy instytucje, to porozrzucanych śmieci wciąż niestety jest sporo. Dlatego mimo przeprowadzonej już akcji sprzątania terenu wokół Zalewu Nakło – Chechło, odbędzie się jej druga edycja:

– Podjąłem decyzję, że akcja sprzątania okolic Zalewu zostanie powtórzona w kolejną sobotę, czyli 24 kwietnia, również w godzinach od 9:00 do 12:00. Zapraszam wszystkich dla których ważne jest dobro Zalewu Nakło-Chechło. Gmina Świerklaniec znów zapewni worki, a następnie zbierze pozostawione w nich śmieci  z korony zalewu i z drogi dojazdowej od strony Tarnowskich Gór. Znowu na polu biwakowym ustawimy kontener do którego będą składowane wszystkie odpady w tym dniu–  mówi Radiu Piekary Marek Cyl, wójt Gminy Świerklaniec.

W minioną sobotę, mimo niesprzyjającej pogody, udało się zebrać cały kontener śmieci…To cieszy ale i smuci… Bo ktoś te śmieci musiał tam zostawić…

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content