play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Będzie petycja społeczników ws. budowy osiedla w rejonie Parku Śl.

today30 listopada 2020

Background

Będą walczyć o Park Śląski. Społecznicy z Chorzowa zapowiadają petycje do wojewody, by ten uchylił uchwałę radnych miasta w sprawie budowy osiedla mieszkaniowego w rejonie parku. Zdaniem członków stowarzyszenia Nasz Park mieszkania nie powinny powstać w tym miejscu.

Przypomnijmy, chorzowscy radni w ostatni czwartek przegłosowali uchwałę która umożliwia budowę osiedla mieszkaniowego w bliskim sąsiedztwie Parku. Na to nie chce się zgodzić strona społeczna i zapowiada sprzeciw…

Będziemy wysyłali petycję o unieważnienie tej uchwały. Wystąpimy z wnioskiem jak tylko poznamy numer tego dokumentu i przedstawimy wszystkie nasze zastrzeżenia. Liczymy na rozsądek wojewody, bo to co tam się dzieje to jest wina obecnego wojewody, który bezkrytycznie oddał ten teren Miastu Chorzów. –mówił nam wiceprezes  stowarzyszenia Nasz Park.

Społecznicy chcą by wojewoda uchylił podjętą na ostatniej sesji uchwałę, bo ich zdaniem głosowanie w którym wyrażono zgodę na budowę osiedla było co najmniej… nieprzemyślane. –Radni jednym podniesieniem ręki podarowali spółce Green Park Silesia około 40 milionów. Dlaczego? Green Park Silesia kupił to za cenę około 150 zł za metr kwadratowy. Działki budowlane w tym rejonie kosztują około 1000 zł za metr kwadratowy. Deweloper jak wybuduje mieszkania na pewno nie będzie sprzedawał metra kwadratowego za 150 zł tylko za co najmniej 1000… –dodaje Matuszewski. W Internecie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją do wojewody śląskiego.

Fot.: Facebook/Ratujmy Park Śląski

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content