play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Będzie więzienie za okradanie bankomatów. Zatrzymano nieuczciwego konwojenta

today18 stycznia 2020

Background

Miał obsługiwać szwankujące bankomaty – kradł z nich pieniądze. W ręce kryminalnych z komendy policji w Katowicach wpadł nieuczciwy konwojent.

Zaczęło się od zgłoszenia, które dotarło do Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Uzyskali oni informację z której wynikało, że konwojent lub konwojenci jednej z firm mogli kraść pieniądze z bankomatów na terenie całego województwa śląskiego.

Ruszyło śledztwo i ustalono podejrzanego – mężczyzna od połowy ubiegłego roku miał systematycznie okradać bankomaty w różnych miejscach na terenie Śląska. Sprawca dopuszczał się kradzieży w trakcie usuwania awarii, spowodowanej np. zacięciem pieniędzy w urządzeniach. Zgodnie z procedurą, banknoty wyjęte z takiego bankomatu , powinny być spakowane do tzw. bezpiecznej koperty i trafić do firmy w celu rozliczenia. Jak się przypuszcza, podejrzany po wyjęciu „zaciętych” pieniędzy, przywłaszczał część gotówki. Kryminalni przeszukali mieszkanie mężczyzny, gdzie znaleźli ponad 20 tys. zł. Część zabezpieczonych banknotów o nominałach 100 i 200 zł pochodziła z okradzionych bankomatów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego konwojentowi zostały przedstawione 3 zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia. Policjanci ustalili, że od połowy ubiegłego roku mógł on dopuścić się w sumie 10 podobnych przestępstw. Śledczy gromadzą w dalszym ciągu dowody, które pozwoliłyby na przedstawienie mężczyźnie kolejnych zarzutów.

źródło: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content