play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Będzin: Chciał wysadzić blok w powietrze!

today22 września 2020

Background

Chciał wysadzić blok w powietrze! 58-letni mieszkaniec osiedla Syberka groził wysadzeniem jednego z budynków mieszkalnych. Mężczyzna zabarykadował się w lokalu, nie chcąc wpuścić do środka swojej żony. Kiedy ta postanowiła wezwać ślusarza, desperat postanowił odkręcić kurki z gazem.

Policję o zdarzenia poinformowała mieszkanka jednego z bloków na osiedlu Syberka. Kobieta poinformowała, że nie może dostać się do własnego mieszkania. Po przybyciu na miejsce okazało się, że 58-letni mąż kobiety zabarykadował od wewnątrz drzwi wejściowe. Mężczyzna początkowo udawał, że jest nieobecny w mieszkaniu. Jednak po chwili, gdy usłyszał, że kobieta zamierza wezwać na miejsce ślusarza, zagroził odkręceniem gazu i wysadzeniem całego budynku. Z okolicznych mieszkań ewakuowano w sumie 13 lokatorów.

Wezwani przez policjantów na miejsce strażacy szybko odcięli dopływ gazu do bloku. W tym momencie do akcji wkroczyli wezwani na miejsce katowiccy kontrterroryści. Policjanci po wywarzeniu drzwi zatrzymali 58-latka. W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli przedmiot przypominający granat oraz zapalnik. Ponadto w mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono między innymi broń białą, którą jak się okazało, 58-latek groził pozostałym członkom rodziny. Śledczy ustalili, że podejrzany od dłuższego czasu wszczynał awantury, podczas których ubliżał, krytykował i poniżał pozostałych domowników. Na wniosek Policji i Prokuratury, będziński Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 najbliższe miesiące. Grozi mu teraz nawet 8 lat więzienia.

 

źródło: Policja Śląska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content