play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Będzin: Kompletnie pijany groził bronią 10-letniemu dziecku!

today21 października 2020

Background

Chwile grozy przeżyli klienci jednego z lokali gastronomicznych w centrum Będzina. To właśnie tam wtargnął 56-latek, który następnie przedmiotem przypominającym pistolet sterroryzował 49-letniego mężczyznę i jego 10-letniego syna. Pijany mieszkaniec Będzina zaatakował bez powodu i zmuszał wystraszonych klientów do wykonywania jego poleceń.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, w jednym z lokali gastronomicznych w centrum Będzina. Do restauracji wszedł pijany 56-latek, który bez powodu zaczął zaczepiać 49-latka i jego 10-letniego syna. Mężczyzna wyjął z kieszeni przedmiot przypominający pistolet i grożąc, kazał wykonywać swoje polecenia. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała 56-latka i zabezpieczyła broń. Jak się później okazało, zatrzymany był kompletnie pijany – badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3,5 promila.

W trakcie działań śledczych wyszło na jaw, że mężczyzna ma już na swoim koncie podobne przestępstwo. Pod koniec września, w innym lokalu gastronomicznym w centrum Będzina w podobny sposób zaatakował 40-latka, któremu przyłożył do głowy broń. Wtedy również był pijany. Wówczas zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, który nie wpłynął jednak na poprawę jego zachowania. Tym razem sąd zdecydował tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

 

źródło: KPP Będzin
fot.: pixabay.com

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content