play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Będzin: Od lat znęcał się nad żoną. Skończyło się na ataku siekierą

today20 stycznia 2021

Background

Od ośmiu lat psychicznie i fizycznie znęcał się nad żoną. Nadużywał alkoholu. Groził, że zabije swoją matkę. W końcu zaatakował siekierą. Teraz 45-letni mieszkaniec Będzina odpowie za swoje czyny przed sądem.

Jak informuje Śląska Policja, wczoraj do będzińskiego sądu został doprowadzony mężczyzna, który od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i matką. Zastraszone kobiety od wielu lat były ofiarami przemocy, jednak zastraszone przez swojego oprawce nie zgłaszały swoich problemów policji, ani innym instytucjom.

Dramat trwał od ośmiu lat. Mężczyzna nadużywający alkoholu nie tylko wyzywał i groził swoim ofiarom, ale również dopuszczał się rękoczynów. Jego agresja eskalowała w ostatnich tygodniach.

Finałem tej tragicznej historii okazała się interwencja policji po tym, jak 45-letni mieszkaniec Będzina zaatakował dwie kobiety siekierą. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja. Okazało się, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu trzy promile alkoholu.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sprawca został obezwładniony i zatrzymany. Sąd w Będzinie uwzględnił wniosek policjantów i prokuratora o jego tymczasowe aresztowanie.  45-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami.

Za popełnione wobec rodziny przestępstwa może spędzić w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.   

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content