play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Będzin: Sprawcy brutalnego morderstwa zatrzymani. Dotkliwie pobili ofiarę i podpalili ubranie WIDEO

today14 lipca 2020

Background

Sprawcy brutalnego morderstwa zatrzymani. Dotkliwie pobili i podpalili ubranie swojej ofiary. Po zakrapianym alkoholem spotkaniu dwóch mężczyzn zaatakowało 45-letniego mieszkańca Będzina. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w centrum miasta. Trzech mężczyzn w wieku 28, 46 i 45 lat postanowiło wspólnie napić się alkoholu. Zakupioną w pobliskim sklepie wódkę i piwo wypili w krzakach w pobliżu torowiska kolejowego przy ulicy Małachowskiego. W trakcie „spotkania” pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 28-latek wraz ze swoim 46-letnim kompanem zaatakowali 45-latka. Ofiara została dotkliwie pobita. Odchodząc oprawcy podpalili również odzież mężczyzny.

Ciało 45-latka zostało znalezione następnego dnia około godziny 4.30 przez przypadkowego świadka, który przejeżdżał w pobliżu miejsca przestępstwa na rowerze. Obrażenia ciała denata jednoznacznie wskazywały na bezpośredni udział osób trzecich. W sobotnie popołudnie śledczy dotarli do jednego z mieszkań w centrum Będzina. Tam kryminalni zatrzymali obu sprawców przestępstwa. Funkcjonariusze w trakcie czynności zabezpieczyli też wiele śladów i dowodów zbrodni. Na wniosek policji i prokuratury sprawcy przestępstwa, decyzją będzińskiego sądu zostali wczoraj tymczasowo aresztowani. Za zabójstwo dokonane ze szczególnym okrucieństwem grozi im nawet dożywotnie więzienie.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content