play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Będzin: Trzy promile alkoholu, łapówka i izba wytrzeźwień

today5 lutego 2020

Background

Trzy promile alkoholu, łapówka i izba wytrzeźwień. Wczoraj wieczorem doszło do zatrzymania 50-letniego mieszkańca miasta, który w trakcie policyjnej interwencji usiłował ich przekupić. Mający sporo ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzna, próbował wręczyć policjantom 100 złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:00, kiedy policjanci pełniący służbę na terenie Będzina otrzymali zgłoszenie o będącym pod wpływem alkoholu mężczyźnie, leżącym w pobliżu jednego z przystanków autobusowych w centrum miasta. Przybyły na miejsce patrol potwierdził, że mężczyzna jest pijany. Jak wykazało badanie, miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

50-latek za wszelką cenę nie chciał spędzić najbliższych godzin w izbie wytrzeźwień, więc wyjął z portfela 100 złotych i próbował wręczyć je policjantom w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności. Zatrzymanemu grozi teraz odpowiedzialność za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 8 lat więzienia. Po wytrzeźwieniu o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content