play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Beskidy: Śniegu znów przybędzie. Warunki do narciarstwa biegowego idealne

today16 kwietnia 2021

Background

Służby wojewody wydały ostrzeżenie dla powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Prognozowane są tam opady śniegu powodujące miejscami na obszarach położonych powyżej 500 metrów przyrost białej pokrywy nawet o 15 centymetrów.

Biegówki i na Kubalonkę

Taka pogoda za oknem jednych smuci, ale dla innych może być powodem do radości. Mowa o narciarzach, którzy co prawda byli pozbawieni przez sporą część sezonu korzystania ze stoków, ale mogą nadal skorzystać z tras biegowych.

– Jeśli ktoś jeszcze chciałby skorzystać z nart w tym roku, to fantastycznie zostały przygotowane trasy biegowe na Kubalonce, także śmiało można zabierać biegówki i przybywać na Kubalonkę przez weekend, żeby trochę tego ruchu na świeżym powietrzu zażyć. Trasy są przygotowane, wyratrakowane, tory założone, także naprawdę – warunki idealne – mówi Radiu Piekary Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle.

Na Kubalonce są krótsze trasy – liczące od jednego do trzech kilometrów długości, ale również te, które mają blisko 8 kilometrów dla narciarzy zaprawionych w boju.

W górach trzeba postępować odpowiedzialnie…

W naszym regionie w weekend będzie padał śnieg i deszcz. Eksperci ostrzegają przed znacznym pogorszeniem pogody. To bardzo ważna informacja dla tych, którzy planują wypad w góry w Beskid Śląski – mówi Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle:

– W tych górnych partiach naszego Beskidu jest naprawdę bardzo dużo śniegu. Grubo ponad pół metra. Ten śnieg jest mokry, ciężki, więc są to trudne warunki do turystyki pieszej. Jeśli ktoś się wybiera, to prosimy: bądźcie odpowiednio przygotowani, zabierzcie termos z herbatą, coś ciepłego jeszcze do ubrania, bo naprawdę te warunki są nieciekawe. A szlaki są nieprzetarte – to może być taka walka z żywiołem, wybierając się na Baranią Górę, Stożek, czy Soszów.

Niestety pogoda będzie zła w weekend, a po niedzieli wcale się nie poprawi. Jedyny plus to temperatura, bo w przyszłym tygodniu w ciągu dnia będzie około 13 stopni Celsjusza.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content