play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bez zmian w większości obostrzeń sanitarnych. Otwarte będą galerie handlowe

today28 stycznia 2021

Background

Wprawdzie liczba dziennych zakażeń się ustabilizowała, jednak to nie jedyna współrzędna w podejmowaniu decyzji epidemicznych. Minister Zdrowia w czasie konferencji prasowej ogłosił drobne zmiany w obowiązujących ograniczeniach sanitarnych.

W czasie konferencji prasowej, która rozpoczęła się dzisiaj kilkanaście minut przed godziną 13:00 minister Adam Niedzielski ogłosił, że tzw. etap odpowiedzialności będzie przedłużony i potrwa do 14 lutego. Bez zmian pozostają dotychczasowe reguły zgromadzeń, imprez domowych, działania restauracji, hoteli, stoków narciarskich, nauczania w szkołach. Na nowe decyzje poczekamy do połowy lutego.

Zmieni się sytuacja handlu – sklepy w galeriach handlowych będą czynne od 1 lutego.  Otwarte będą też muzea i galerie sztuki. Nie będzie odtąd godzin dla seniorów w sklepach. 

Minister Zdrowia zwrócił uwagę na sytuację epidemiczną w skali Europy oraz na nowe mutacje koronawirusa. Obok dziennych liczb nowych potwierdzonych przypadków w Polsce, to właśnie te czynniki stanowiły podstawę podejmowania decyzji przez rząd w Polsce.

Przypominamy, że dziś w Polsce stwierdzono 7 156 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem  SARS -CoV2.

Kancelaria Premiera już o poranku poinformowała, że liczba osób zaszczepionych przeciw COVID19 w kraju przekroczyła milion. Z tego ponad 150 tysięcy to osoby, które są już po drugiej dawce specyfiku.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content