play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

„Bezpieczne Wakacje 2020”. Interwencyjna infolinia

today29 czerwca 2020

Background

„Bezpieczne Wakacje 2020”. Interwencyjna infolinia. Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się dzisiaj działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”, które potrwają do 1 września 2020 r. Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży. Działa także interwencyjna infolinia: 32 20 77 077. 

„Bezpieczne Wakacje 2020”. Interwencyjna infolinia to całodobowy numer telefonu 32 20 77 077, pod który można zgłaszać nieprawidłowości.  Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia w regionie kolejnej edycji akcji, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom i młodzieży oraz osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa. Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową, interwencyjną infolinię o numerze: 32 20 77 077. Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Działania podejmowane w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach, a także bezpieczeństwa oraz higieny w związku z obecną sytuacją epidemiczną.

O bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji informuje również Ministerstwo Rozwoju w ramach kolejnej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Jest ona skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców. Celem akcji jest promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku. Szczegóły oraz materiały informacyjne w wersji elektronicznej dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju – https://www.gov.pl/web/rozwoj/akcja-informacyjno-edukacyjna-bezpieczna-woda.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content