play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bezpłatna komunikacja miejska ZTM dla obywateli Ukrainy

today28 lutego 2022

Background

Od 28 lutego wszyscy obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM). Autobusy, tramwaje i trolejbusy jeżdżą pomiędzy 41 miastami Górnośląsko-Zagłębiowskiej, które otaczają Katowice, Sosnowiec, Bytom, Tychy oraz Gliwice.

Pojadą za darmo autobusami, tramwajami i pociągami.  ZTM przygotował specjalną ofertę dla uchodźców z Ukrainy.  By mogli z niej skorzystać wystarczy, podczas kontroli biletów, pokazać ukraiński paszport lub inny dokument potwierdzający narodowość ukraińską lub dokument potwierdzający status uchodźcy wojennego.

W przypadku dodatkowych informacji lub pomocy, dostępny jest po kontakt z infolinią, która pracuje przez 24 h na dobę, przez siedem dni w tygodniu: 800 16 30 30/ +48 42 291 04 05.

Maile można wysyłać na adres: kancelaria@metropoliaztm.pl lub kontaktować się za pośrednictwem Facebook @ZarzadTransportuMetropolitalnego

Bezpłatne przejazdy dla uchodźców wojennych z Ukrainy obowiązują również w pociągach Kolei Śląskich. Pociągi Kolei Śląskich jeżdżą pomiędzy miastami Metropolii oraz w pozostałej części województwa śląskiego.

Rozkład jazdy: https://www.kolejeslaskie.com/

Lista miast: https://www.kolejeslaskie.com/rozklad_jazdy/schemat-linii-komunikacyjnych/

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content