play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bezpłatna mammografia na Rynku w Bytomiu

today3 stycznia 2020

Background

Już po raz kolejny Lux Med Diagnostyka zaprasza na badania mammograficzne. 22  i 23 stycznia na Rynku w Bytomiu stacjonować będzie mobilny gabinet medyczny, w którym mieszkanki miasta będą mogły bezpłatnie się zbadać.

Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala na skuteczne sprawdzenie, czy pacjentka jest chora. Mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. W przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian pacjentki kierowane są do lekarza.

Aby wykonać bezpłatną mammografię, nie jest potrzebne skierowanie od lekarza ani zaproszenie. Trzeba jednak spełnić inne warunki. Na badanie mogą się zgłosić panie, które mają nie mniej niż 50 i nie więcej niż 69 lat, a ostatnią bezpłatną mammografię refundowaną przez NFZ miały wykonaną 2 lata temu.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, pacjentki mogą przynieść na badanie klisze i wyniki poprzednich mammografii. Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy się wcześniej zarejestrować dzwoniąc pod nr tel. 58 666 24 44 lub na: http://www.mammo.pl/formularz.

Wszystkie pacjentki uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków. 22 stycznia badania będą prowadzone  od 11.00 do 18.00, a  23 stycznia –  od 8.00 do 16.00 na Rynku.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content