play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Bezpłatna mammografia w Piekarach Śląskich

today16 września 2020

Background

Bezpłatna mammografia w Piekarach Śląskich. Już 21 września w godzinach 10.00 – 17.00 przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich stanie mammobus, w którym każda kobieta w wieku 50-69 lat będzie mogła wykonać bezpłatne badanie mammograficzne.

Badanie będzie wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk. Należy stawić się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań 21 września 2020 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich.

Rejestracja możliwa pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content