play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Bezpłatne atrakcje w zamian za spędzenie urlopu w Śląskim! Ruszyła akcja promocyjna

today9 lipca 2021

Background

Promocyjne Lato 2021 w Śląskim – tak nazywa się akcja zachęcająca turystów do spędzenia urlopu w naszym regionie. Wabikiem mają być bezpłatne atrakcje przygotowane na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, Śląsku Cieszyńskim, w Beskidach, Krainie Górnej Odry oraz w obiektach UNESCO w Tarnowskich Górach.

Spływy kajakowe, wspinaczka, zwiedzanie jaskiń czy spacery z przewodnikiem – to bezpłatne atrakcje, które czekają na turystów spędzających urlop w województwie śląskim. Wszystko w ramach zainaugurowanej akcji „Promocyjne Lato 2021 w Śląskim”.

-Atrakcje są bezpłatne. Natomiast w odróżnieniu od akcji na zasadzie dni otwartych, tu obowiązuje regulamin i pewne ograniczenia. Akcja premiuje przede wszystkim te osoby, które albo zostają u nas na dłużej (np 3 noclegi) albo skorzystały już z jakiś określonej liczby atrakcji – tłumaczy Agnieszka Sikorska, dyrektor Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Na turystów czekają między innymi kajaki np. na Jeziorze Żywieckim, zajęcia wspinaczkowe na Jurze, zwiedzanie jaskiń czy spacery z przewodnikiem. Promocyjne lato 2021 w Śląskim obejmuje również ofertę obiektów UNESCO. W Tarnowskich Górach można zwiedzić zarówno Zabytkową Kopalnię Srebra, jak i Sztolnię Czarnego Pstrąga w ramach jednego biletu – i tu uwaga – tańszego.

Akcja promocyjna ma zachęcić do wybierania Śląska – jako celu turystycznego – spośród wszystkich innych regionów Polski. Potrwa co najmniej 2 miesiące. Szczegóły znaleźć można między innymi na stronie oficjalnego portalu turystycznego województwa śląskiego www.slaskie.travel

Fot: slaskie.travel

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content