play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Bezpłatne badanie mammograficzne w Piekarach Śląskich

today15 lipca 2020

Background

Bezpłatne badanie mammograficzne w Piekarach Śląskich. Wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat 17 lipca (piątek) przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich będą mogły wykonać bezpłatne prześwietlenie piersi.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w naszym mieście 17 lipca 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Miejskim Domu Kultury, ul. Bytomska 73.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez stronę internetową www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk. Na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

źródło/foto: piekary.pl

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content