play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Bezpłatne badanie mammograficzne w Piekarach Śląskich

today24 czerwca 2020

Background

Bezpłatne badanie mammograficzne w Piekarach Śląskich. W piątek, 26 czerwca, przy Miejskim Domu Kultury stanie mammobus, w którym każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat będzie mogła wykonać badanie (prześwietlenie piersi).

Termin i miejsce badania:

26 czerwca 2020 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Miejskim Domu Kultury, ul. Bytomska 73 Piekary Śląskie

W związku z trudną sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Pań oraz personelu medycznego, badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

Jak informuje Urząd Miasta, w pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewni możliwość zachowania dystansu 2 metrów. Każdej Pani przed badanie zostanie zmierzona temperatura, konieczne będzie również wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pacjentek będą także środki do dezynfekcji rąk.

Ważne jest, aby na badanie stawić się punktualnie o wyznaczonej podczas rejestracji godzinie z maseczką lub przyłbicą.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

 

Źródło/foto: UM Piekary Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content