play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Bezpłatne zwiedzanie obiektów UNESCO w zasięgu ręki

today14 września 2020

Background

4500 mieszkańców województwa Śląskiego ma szansę na bezpłatne zwiedzanie obiektów UNESCO. Warunek jest jeden. Projekt Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej musi zwyciężyć w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim.

Członkowie stowarzyszenia nie ukrywają, że wprowadzony lock down pozostawił w ich kasach pustki. Dlatego proszą o wsparcie:

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wspierania światowego dziedzictwa, do  wspierania lokalnej gospodarki i tak naprawdę ratowania miejsc pracy. Nasza organizacja utrzymuje się samodzielnie. Nie dostajemy pieniędzy z budżetu państwa, żadnych dotacji, dofinansowań. Utrzymujemy się jak zwykła firma. Turystyka dostała mocno w kość przez pandemię. Przez trzy miesiące nasze obiekty były zamknięte. W związku z tym nie mieliśmy żadnego przychodu przez te trzy miesiące. Zachęcamy zatem do oddania głosu na nasz projekt w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim – mówi Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Projekt nazywa się: Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO – Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

Można na niego zagłosować do 23 września wchodząc na stronę: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/2

Tym samym uchronić Stowarzyszenie, które doprowadziło do pierwszego w województwie śląskim wpisu zabytku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, przed poważnymi kłopotami finansowymi.

Fot: SMZT

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content