play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bezpłatny Telefon Zaufania dla osób dotkniętych skutkami pandemii

today27 kwietnia 2020

Background

Bezpłatny Telefon Zaufania dla osób dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Pod numerem 800- 220- 280 od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00-20:00, dyżurują psychologowie z wieloletnim stażem, gotowi udzielić pomocy wszystkim, którzy zmagają się z lękiem wywołanym epidemią. Infolinia skierowana jest do wszystkich osób doznających trudności psychicznych w związku z pandemią koronawirusa, w tym personelu placówek medycznych. Pomysłodawcą akcji jest Fundacja „Znajdź Pomoc”, która od lat wspiera osoby chorujące onkologicznie i ich bliskich. Organizacja prowadzi całodobową infolinię, mającą na celu interwencję kryzysową i wsparcie psychoonkologiczne chorych i ich rodzin.

Bezpłatny Telefon Zaufania dla osób dotkniętych skutkami pandemii to reakcja na lawinowo wzrastającą ilość telefonów od ludzi doświadczających kryzysu emocjonalnego w powodu pandemii. Od czasu pojawienia się epidemii koronawirusa na numer infolinii dzwonią osoby w kryzysie niezwiązanym z chorobą onkologiczną, a ze skutkami COVID-19 – zarówno przedsiębiorcy, których trudna sytuacja gospodarcza obciąża nadmiernym stresem, jak i osoby, które straciły pracę bądź obawiają się o jej utratę, czy też osoby doznające przemocy w rodzinie, która nasiliła się w czasie izolacji.

W związku z tym Fundacja zdecydowała się uruchomić telefon zaufania dla osób w kryzysie psychicznym, związanym z pandemią koronawirusa, dostępny 5 dni w tygodniu (pon.-pt.) w godzinach 17:00-20:00, prowadzony przez psychologów z ogromnym doświadczeniem w tym obszarze.

Numer infolinii bezpłatnie udostępniła firma Orange, zaś Fundacja CAN-PACK przekazała pierwsze środki na ten cel. .

Infolinia skierowana jest do wszystkich osób doznających trudności psychicznych w związku z pandemią koronawirusa, w tym personelu placówek medycznych.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content