play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bezpłatny transport na szczepienia. Tarnowskie Góry uruchamiają infolinię

today13 stycznia 2021

Background

Bezpłatny transport na szczepienia. Tarnowskie Góry uruchamiają specjalną infolinię. 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19. W pierwszej kolejności szczepione będą osoby w wieku 80+, później 70 +. Aby ułatwić seniorom dojazd do punktu szczepień, tarnogórski magistrat proponuje im bezpłatny transport.

Dzięki specjalnej infolinii można będzie skorzystać z bezpłatnego dojazdu do punktu szczepień. Rejestracja chęci skorzystania z miejskiej usługi transportowej wymaga jednak znajomości miejsca i terminu szczepienia, a więc   wcześniejszego zarejestrowania się w Narodowym Programie Szczepień.

-Miejska infolinia czynna będzie w dni robocze pod numerami: (32) 39 33 895 – to numer stacjonarny dostępny w godzinach od 8.00 do 15.00, natomiast komórkowy 504 958 079  dostępny będzie od 8.00 do 21.00. Bezpłatny dojazd oznacza przejazd z miejsca zamieszkania do punktu szczepienia i z powrotem – tłumaczy Katarzyna Majsterek z Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach.

Zapisy na szczepienia odbywać będą się w terminach:

– Od 80 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1941 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 15 stycznia br., prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – 25 stycznia br. 

– Od 70 roku życia – wszystkie osoby urodzone w roku 1951 oraz osoby starsze – rozpoczęcie procesu rejestracji na szczepienie – 22 stycznia 2021 roku, prawdopodobne rozpoczęcie szczepień – termin nieokreślony.

Rejestracji  szczepienia może dokonać pacjent osobiście poprzez rządowy portal e-Pacjent lub pod numerem infolinii 989. Można też zrobić to za pośrednictwem lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w przychodni lekarskiej lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Podczas rejestracji do systemu szczepień, wyznaczone zostaną 2 terminy podania dawki preparatu.

Fot: Pixabay

 

 

 

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content