play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Siemianowice Śląskie

Bieg Korfantego zmienia formułę. Każdy może wziąć w nim udział

today14 kwietnia 2021

Background

Nie będzie wspólnego startu, wspólnej mety i trasy pomiędzy dwoma śląskimi miastami, związanymi historycznie z Wojciechem Korfantym. Nie oznacza to jednak, że tradycyjny bieg upamiętniający Korfantego wcale się nie odbędzie.

Od lat był organizowany w drugiej połowie kwietnia na trasie pomiędzy Katowicami, a Siemianowicami Śląskimi. Wszystko by upamiętnić postać jednego z najważniejszych górnośląskich polityków – Wojciecha Korfantego. W tym roku jednak Bieg Korfantego zmienia formułę:

– Zachęcamy do tego żeby w tym Biegu Korfantego, a w niektórych wypadkach może i spacerze im. Wojciecha Korfantego udział wziął każdy, niezależnie od wieku, sprawności fizycznej. Jedynym celem jest przebiegnięcie, przejście – pokonanie w jakiejś formule 10 kilometrów, bo właśnie tyle od zawsze miał ten Bieg. Trasa nie musi być wytyczona pomiędzy Katowicami a Siemianowicami, czyli dwoma miastami, które historycznie są związane z Wojciechem Korfantym  –  tłumaczy Daniel Muc dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Zapisy na bieg już ruszyły. Wystarczy zarejestrować się i pobrać aplikację:

– W skrócie: należy pobrać aplikację, zarejestrować się w odpowiednim momencie, czyli między 20 kwietnia, a 3 maja, przebiec 10 kilometrów z odpaloną aplikacją i wysłać wynik w odpowiednio wskazane miejsce – dodaje dyrektor Daniel Muc.

dodaje Daniel Muc. Szczegóły dotyczące organizacji XXVII Biegu im. Wojciecha Korfantego znaleźć można zarówno na stronie internetowej siemianowickiego 'Pszczelnika” jak i katowickiego MOSiRu.

 

Fot. MOSiR Katowice

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content