play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: 65-latka napadła na policjantów

today14 lutego 2020

Background

65-latka napadła na policjantów. Najpierw pijana wszczęła domową awanturę, a podczas doprowadzenia jej do izby wytrzeźwień znieważyła funkcjonariuszy oraz naruszyła nietykalność cielesną jednego z nich. Kobieta po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała zarzuty.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 2 w nocy. Policjanci zostali powiadomieni o trwającej w jednym z mieszkań przy ul. Gościnnej awanturze domowej. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili, że nietrzeźwa 65-letnia mieszkanka Bielska-Białej wszczęła awanturę z domownikami. Nie pomogły próby uspokojenia jej przez policjantów ani prośby ze strony członków rodziny. Seniorka była arogancka i nie wykonywała poleceń policjantów.

Policjanci zmuszeni byli doprowadzić kobietę do bielskiej izby wytrzeźwień. Po dojechaniu na miejsce 65-latka stała się jeszcze bardziej agresywna. Wyzywała policjantów słowami wulgarnymi, krzyczała na nich dobierając niewybredne obelgi, a kiedy policjanci starali się wyprowadzić ją z radiowozu splunęła na jednego z nich i kopnęła go. Seniorka została zatrzymana i noc zamiast w izbie wytrzeźwień skąd wróciłaby do domu, spędziła w policyjnym areszcie.

Następnego dnia została doprowadzona do Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, gdzie usłyszała zarzuty znieważenia policjantów i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Za te występki seniorce grozi nawet do 3 lat za kratami. O jej dalszym losie zdecyduje wkrótce bielski sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content