play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: Bili, kradli, grozili. Sprawcy serii rozbojów w rękach policji ZDJĘCIA

today18 lutego 2020

Background

Bili, kradli, grozili. Sprawcy serii rozbojów w rękach policji. Zatrzymano trzech młodych mieszkańców Bielska-Białej podejrzewanych o rozboje i pobicia. Po ostatnim napadzie ich 17-letnia ofiara na tydzień trafiła do szpitala. Śledczy wytropili wszystkich sprawców, a w weekend bielski sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

21 stycznia do oficera dyżurnego komisariatu przy ul. Traugutta z bielskiego szpitala pediatrycznego wpłynęło zgłoszenie o poważnie pobitym 17-latku. Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że młody mieszkaniec Bielska-Białej padł ofiarą rozboju. W jednym z zagajników przy bielskiej ulicy Dożynkowej został napadnięty, pobity i okradziony przez dwóch swoich znajomych. Okazało się, że sprawcy wcześniej zwabili go w tamto miejsce. Ich łupem padł plecak i butelka alkoholu. Nastolatek zbiegł sprawcom, a pomocy udzielili mu pracownicy położonej niedaleko firmy, w której znalazł schronienie. Stamtąd trafił do szpitala.

Policjanci rozpoczęli śledztwo i poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze wytypowali dwóch 20-letnich mieszkańców Bielska podejrzewanych o rozbój na nastolatku. Okazało się też, że nie pierwszy raz 17-latek padł ofiarą swojego o trzy lata starszego znajomego. Śledczy ustalili, że 20-latek napadał na niego wcześniej jeszcze dwa razy.

Pierwszy raz – 9 stycznia pobił go w rejonie jednego z bielskich centrów handlowych, natomiast niecałe dwa tygodnie później wraz z 22-letnim kolegą napadli na niego i skradli warty ponad 3 tysiące złotych telefon komórkowy. Po ostatnim z ataków 17-latek nie zgłaszał niczego Policji, bo sam był poszukiwany w związku z ucieczką z jednego ze śląskich ośrodków wychowawczych.

Kryminalni wytropili i zatrzymali całą trójkę. Po nocach spędzonych w policyjnej celi zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty. 20-latkowi, podejrzewanemu o pobicie i dwa rozboje grozi 12 lat więzienia. Taka sama kara grozi jego rówieśnikowi i 22-latkowi którzy także mają na swoim koncie rozboje. Na przełomie ostatniego tygodnia bielski sąd na wniosek śledczych aresztował całą trójkę. Pokrzywdzony 17-latek został doprowadzony do placówki wychowawczej, z której wcześniej zbiegł.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content