play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: Obywatel Ukrainy próbował zdewastować samochody

today3 stycznia 2020

Background

39-letni obywatela Ukrainy w noworoczny wieczór próbował zdewastować samochody zaparkowane na ulicy Broniewskiego w Bielsku-Białej. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia wartości blisko 2 tys. złotych, za które grozi mu nawet do 5 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia, w środę, około godziny 19 na bielskiej ulicy Broniewskiego. Jeden z mieszkańców bloku zauważył na ulicy pijanego mężczyznę, który przechodząc wzdłuż parkingu przed blokiem, kopał zaparkowane tam samochody. Mężczyzna zgłosił incydent na numer alarmowy. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, sprawca zdążył już się oddalić, ale dzięki informacjom przekazanym przez czujnego sąsiada policjanci, przeczesując osiedle, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi.

Funkcjonariusze zatrzymali go po krótkim pieszym pościgu. Nietrzeźwy wandal nie dawał jednak za wygraną i próbował się wyrwać, stawiając opór. Policjanci musieli użyć siły fizycznej i kajdanek, aby go poskromić. Na szczęście wandal zdążył uszkodzić tylko jeden samochód.

Policjanci doprowadzili nietrzeźwego 39-latka do komisariatu, tam badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Policjanci ustalili i powiadomili właściciela uszkodzonego samochodu, który złożył w komisariacie stosowne zawiadomienie. Wandal noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za które grozi nawet 5 lat kary pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Będzie także musiał zapłacić za wyrządzone szkody, które wyniosły blisko 2 tys. złotych. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content