play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: Pijany motocyklista uderzył w PORSCHE! Próbował uciec z miejsca zdarzenia

today4 sierpnia 2021

Background

Mundurowi z drogówki zatrzymali 39-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który dosiadł motocykla, będąc pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję z porsche. Uciekając z miejsca zdarzenia, stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się, doznając obrażeń. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj, 3 sierpnia, późnym popołudniem w rejonie lotniska w Aleksandrowicach. Policjanci zostali powiadomieni o wypadku motocyklisty, który miał utracić panowanie nad jednośladem i przewrócić się wraz z pojazdem.

Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, ustalili się, że mężczyzna jechał z nadmierną prędkością. Następnie zahaczył o element infrastruktury drogowej i utracił panowanie nad pojazdem i upadł.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Medycy z pogotowia ratunkowego zabrali 39-latka do szpitala, ponieważ w wyniku upadku doznał obrażeń ciała.

Do pracujących na miejscu zdarzenia policjantów zgłosiła się kobieta kierująca porsche i przekazała policjantom, że kierujący motocyklem kilka chwil wcześniej zderzył się z nią na ulicy Karpackiej, a następnie gwałtownie odjechał, uciekając z miejsca zdarzenia.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. A także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W sytuacji, kiedy nietrzeźwy kierujący spowoduje kolizję drogową, zakład ubezpieczeniowy pojazdu sprawcy po wypłacie odszkodowania może wystąpić do niego o zwrot całej wypłaconej sumy odszkodowania.

W takim wypadku 37-latek będzie musiał zapłacić za szkodę spowodowaną kierującej porsche. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

 

Fot: Zdjęcia poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content