play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: Po 4 latach sprawa pobicia ze skutkiem śmiertelnym rozwiązana. 23-letni Rafał M. zatrzymany

today16 lipca 2020

Background

Po 4 latach sprawa pobicia ze skutkiem śmiertelnym rozwiązana. 23-letni Rafał M. zatrzymany. Do zdarzenia doszło w 2016 roku i od tej chwili śledczy cały czas dążyli do wyjaśnienia okoliczności sprawy. Zgodnie z ustaleniami, zatrzymany mógł utrzymywać się z popełniania oszustw internetowych.

Do pobicia ze skutkiem śmiertelnym doszło 6 lutego 2016 roku na terenie Bielska-Białej. Od tego czasu śledczy z CBŚP przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i ustaleniem sprawcy. Zgodnie z najnowszymi informacjami, w sprawę zamieszana może być osoba powiązana ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu sportowego.

Ustalenie sprawcy zdarzenia było bardzo trudne, ponieważ świadkowie i osoby mające wiedzę na temat zajścia, nie chcieli współpracować z organami ścigania. W związku z tym policjanci sami odtworzyli ostatnie chwile życia pokrzywdzonego oraz okoliczności, w wyniku których doszło do pobicia, którego skutkiem była śmierć młodego mężczyzny. Z zebranych informacji wynikało, że odpowiedzialnym za zdarzenie może być Rafał M., który w przeszłości wchodził w konflikt z prawem, był podejrzany m.in. o rozbój. Ostatnio był także poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw internetowych.

W minionym tygodniu zatrzymano podejrzanego w sprawie Rafała M., który ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu. Zatrzymanego doprowadzono do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie przedstawiono mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content