play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: Podczas finału WOŚP ukradł trzy puszki z datkami ZDJĘCIA

today31 stycznia 2020

Background

Podczas finału WOŚP ukradł trzy puszki z datkami. 32-latek wpadł, gdy w środę próbował ukraść puszkę z datkami na inną fundację w jednym z lokali gastronomicznych. Mieszkaniec powiatu bielskiego usłyszał już zarzuty, za kradzież może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic doszło w środę, 29 stycznia. Mężczyzna podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ukradł trzy puszki wraz z zebraną w nich gotówką. Złodziej wpadł, kiedy za cel kradzieży wybrał sobie puszki wystawione w sklepach spożywczych oraz lokalu gastronomicznym.

Modus operandi złodzieja był prosty. 6 stycznia w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta pod pozorem wynajęcia sali na imprezę okolicznościową zajął rozmową właściciela. Wypytując o różne oferty lokalu, uśpił jego czujność, a kiedy przedsiębiorca opuścił na chwilę salę, zabrał z lady puszkę z datkami dla dzieci i wyszedł. Skradzione pieniądze najwyraźniej nie wystarczyły mu na długo, już kilka dni później w podobny sposób ukradł puszki z dwóch różnych sklepów spożywczych na terenie Czechowic-Dziedzic. Tam również odwracając najpierw uwagę personelu lub wykorzystując zamieszanie w sklepie, wychodził z puszkami, do których ludzie wrzucali datki.

Sprawa została przekazana policji, której udało się wytypować osobę podejrzaną o te kradzieże. W środę oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o ujęciu przez personel jednego z lokali gastronomicznych w Czechowicach-Dziedzicach mężczyzny, który usiłował ukraść puszkę z datkami na rzecz innej fundacji. Kiedy policjanci go zatrzymali, okazało się, że jest to poszukiwany przez nich 32-latek. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży, za które może trafić do wiezienia nawet na 5 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content