play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Bielsko-Biała: Stróże prawa łamali prawo? Sprawę bada prokuratura

today31 marca 2021

Background

Mieli pilnować przestrzegania prawa, teraz sami muszą składać zeznania. Mowa o czterech policjantach z bielskiej drogówki, którym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zbada zachowania funkcjonariuszy Policji polegające m.in. na przekroczeniu uprawnień poprzez odstąpienie od ukarania mandatem karnym oraz nałożenia punktów karnych na sprawcę wykroczenia drogowego, jak również przekroczenia uprawnień poprzez ujawnienie osobie nieuprawnionej informacji objętych tajemnicą.

Oznacza to, że mimo wiedzy policjantów o złamaniu przepisów drogowych przez kierowcę, winowajca nie dostał mandatu ani punktów karnych. Zatrzymano też osobę, która miała podżegać policjantów do takiego postępowania. Wszystkim zatrzymanym w tej sprawie grozi nawet 10 lat więzienia.

Sprawa dotyczy czterech funkcjonariuszy z Bielska-Białej. Po przesłuchaniu zatrzymanych prokurator zdecydował się zastosować wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości od 10.000 do 20.000 złotych, dozór policji i zawieszenie w czynnościach służbowych. niewykluczone jednak, że wkrótce pojawią się nowe zarzuty, bo jak informuje prokuratura – sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content