play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: Ukradł zestaw kamer za prawie 2,5 tysiąca!

today3 sierpnia 2021

Background

Wczoraj policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali 65-letniego mieszkańca Cieszyna, który w jednym z bielskich marketów budowlanych skradł zestaw kamer wartości 2,3 tysiąca złotych. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież mężczyzny ujętego przez sklepową ochronę. Skradzione mienie zostało odzyskane. Mieszkańcowi Cieszyna grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 


W poniedziałek tuż po południu dyżurny bielskiej „trójki” odebrał zgłoszenie od ochrony jednego z marketów budowlanych. Usłyszał o mężczyźnie, który usiłował skraść warty 2,3 tysiąca złotych zestaw kamer.

Pracownicy ochrony na hali sprzedażowej zaobserwowali klienta, którego kojarzyli z wcześniejszej kradzieży, jaka miała miejsce w sklepie. Dlatego na sklepowym monitoringu śledzili jego poczynania.

Zauważyli, jak do opakowania innego produktu ukrył zestaw wartościowych kamer. Po tym, jak nie zapłacił za niego i próbował opuścić sklep, został ujęty, a następnie przekazany wezwanemu patrolowi Policji.

Ochroniarze odzyskali skradziony zestaw sprzętu RTV. A mundurowym przekazali, że mężczyzna w grudniu ubiegłego roku dokonał kradzieży innego zestawu monitoringu wizyjnego wartości 1,3 tysiąca złotych.

Mieszkaniec Cieszyna przyznał stróżom prawa, że ma go w miejscu zamieszkania. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które powróciło do prawowitego właściciela, a podejrzewanego o kradzież odprowadzono do komisariatu przy ulicy Traugutta, gdzie przesłuchano go w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzuty.

Za kradzieże 65-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Fot: Facebook/ Śląska Policja

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content