play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Bielsko-Biała: Zamiast kwarantanny impreza ze znajomymi

today21 kwietnia 2020

Background

Zamiast kwarantanny impreza ze znajomymi. To jeden z przypadków łamania zasad wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Podczas sprawdzenia objętego obowiązkową izolacją domową 38-latka i jego partnerki okazało się, że w mieszkaniu trwa suto zakrapiana impreza.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 18.00 , kiedy funkcjonariusze kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie. Wtedy okazało się, że przy ulicy Relaksowej w mieszkaniu kontrolowanej pary odbywa się suto zakrapiane alkoholem spotkanie towarzyskie. Imprezowicze zachowywali się na tyle głośno, że zakłócali spokój pozostałym mieszkańcom bloku. Okazało się, że do gospodarza i jego partnerki przyszło dwoje znajomych. Wiedząc, że są oni na kwarantannie i nie mogą wychodzić z mieszkania, postanowili zrobić dla nich zakupy spożywcze. Gospodarz mieszkania w podzięce za ten gest poczęstował ich alkoholem, a sąsiedzka pomoc w zakupach przerodziła się w głośną imprezę. Policjanci zakończyli ich spotkanie.

Przeciwko 38-latkowi i jego konkubinie stróże prawa wszczęli czynności celem skierowania wniosków o ukaranie do sądu za nieprzestrzegania przepisów o zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ponadto w sprawie 38-letniego organizatora imprezy mundurowi skierowali powiadomienie do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć na mężczyznę karę nawet 30 tys. złotych. Dwójka sąsiadów, która w odruchu sąsiedzkiej solidarności zrobiła znajomym zakupy, została pouczona za popełnione wykroczenia.

 

źródło: Policja Śląska

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content