play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko-Biała: Zamiast prawa jazdy miał przy sobie marihuanę

today26 lipca 2021

Background

Zaskakujący finał kontroli drogowej w Bielsku-Białej. Kierowca zamiast prawa jazy miał przy sobie kilka porcji marihuany. Policjanci sprawdzili też jego mieszkanie, tam narkotyków było jeszcze więcej.

W ubiegły wtorek wieczorem policyjni wywiadowcy patrolowali bielskie Leszczyny. Ich uwagę zwróciło nerwowe zachowanie kierowców jednego z pojazdów. Samochód ten zatrzymał się obok radiowozu, czekając na zmianę świateł. Stróże prawa postanowili skontrolować osobowego opla. Podczas legitymowania kierowcy okazało się, że nie ma on prawa jazdy i  jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna ma więcej na sumieniu. W trakcie kontroli drogowej policjanci ujawnili przy 27-letnim mieszkańcu powiatu bielskiego kilka porcji marihuany. O zatrzymaniu powiadomili śledczych z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca opla figuruje już w policyjnych kartotekach w związku ze swoimi wcześniejszymi kłopotami z prawem. Mundurowi przyjrzeli mu się bliżej i wcześniejsze przypuszczenia szybko się potwierdziły. W mieszkaniu na jednym z bielskich osiedli, które zajmował zatrzymany, stróże prawa znaleźli blisko 10 kilogramów marihuany i prawie 200 tabletek ecstasy. Policjanci przejęli narkotyki, a podejrzewany o ich posiadanie mieszkaniec powiatu bielskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd na wniosek śledczych tymczasowo aresztował podejrzanego. Za to przestępstwo 27-latek może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content