play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Bielsko: Pijana pojechała z sąsiadem po alkohol. Spowodowała kolizję

today7 kwietnia 2020

Background

Pijana mieszkanka powiatu bielskiego pojechała z sąsiadem po alkohol. Mając blisko 3 promile alkoholu spowodowała kolizję drogową. Ponieważ ten wyjazd do sklepu zdecydowanie nie mieścił się w kategorii niezbędnych potrzeb życiowych, policjanci powiadomili powiatowego inspektora sanitarnego, który może nałożyć wysoką grzywnę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Jasienicy przy ul. Strumieńskiej. Na parkingu sklepu spożywczego zaparkował swojego Volkswagena Passata 21-latek, by zrobić niezbędne zakupy. Kiedy wracał z zakupami zauważył kobietę, która prowadząc Renault czołowo zderzyła się z jego prawidłowo zaparkowanym samochodem. 21-latek podszedł do kobiety, od której wyczuł silną woń alkoholu – wtedy powiadomił o zaistniałej sytuacji policję. Po chwili do Renault z zakupami wrócił znajomy kobiety, a wtedy ta zaczęła cofać, chcąc odjechać spod sklepu. Funkcjonariusze zatrzymali wyjeżdżającą z parkingu kobietę.

Badanie alkomatem wykazało, że 37-letnia mieszkanka powiatu bielskiego miała w organizmie blisko 3 promile. Nie miała też przy sobie prawa jazdy. Śledczy ustalili, że powodem wyjazdu był zakup przez jej 62-letniego sąsiada alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi jej teraz kara nawet 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O sprawie zostanie także powiadomiony powiatowy inspektor sanitarny, ponieważ wyjazd z pewnością nie był podyktowany zaspokajaniem niezbędnych potrzeb związanych ze sprawami życia codziennego. Organ ten może nałożyć grzywnę w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content