play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Bielsko: Pijany kierowca zajechał drogę policjantom

today6 marca 2020

Background

Pijany zajechał drogę policjantom, którzy wracali po służbie do domu. Funkcjonariusze musieli gwałtownie zahamować, żeby uniknąć stłuczki. Styl jazdy Forda wskazywał, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierowca. Policjanci zmusili go do zatrzymania pojazdu. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Nietrzeźwy mężczyzna za kierownicą Forda

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 23.00. Dwóch policjantów wracało po zakończonej służbie do domu. W pewnym momencie na żywieckiej ulicy Kopernika drogę zajechał im kierujący osobowym Fordem, tak że policjant musiał gwałtownie zahamować, żeby uniknąć zderzenia. Funkcjonariusze pojechali za osobówką, której sposób jazdy wskazywał, że może być prowadzona przez nietrzeźwego kierowcę i powiadomili o swoich podejrzeniach oficera dyżurnego żywieckiej komendy, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego.

Zmusili kierowcę do zatrzymania pojazdu

Śledczy nie mogli jednak czekać, aż na miejsce dojadą ich koledzy z Żywca, bo kierowca Forda realnie zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Zmusili go do zatrzymania pojazdu. Przedstawili się siedzącemu za kierownicą 69-latkowi i okazali legitymacje służbowe. Chwilę później dojechali funkcjonariusze z drogówki. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content