play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Bieruń: Areszt za usiłowanie zabójstwa! Ranił mężczyznę PIŁĄ SPALINOWĄ

today9 września 2021

Background

Policjanci z Bierunia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 34-letniego mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego. 33-latek podczas awantury ranił mężczyznę piłą spalinową. Na wniosek prokuratury sąd aresztował zatrzymanego na 2 miesiące, może mu grozić dożywotnie więzienie.

W nocy, 4 września, około godziny 22.30 dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie jednej z bieruńskich posesji znajduje się mężczyzna, który został zraniony piłą mechaniczną przez inną osobę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a także karetka pogotowia, która zabrała rannego w głowę i rękę mężczyznę do szpitala.

W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali podejrzanego 33-latka, który w niedzielę (5 września) sam zgłosił się do bieruńskiej komendy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu uszkodzenia ciała i usiłowania zabójstwa.

W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content