play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Bił po twarzy i okradł. Napastnik trafił do aresztu

today16 sierpnia 2022

Background

Napastnik najpierw bił swoją ofiarę po twarzy, a następnie okradł z telefonu. Pewien czas ukrywał się przed policją, ale ostatecznie nie uniknie odpowiedzialności za to, co zrobił.

Zdarzenie miało miejsce w połowie czerwca na terenie Żor. Krewki 40-latek napadł na mężczyznę i zabrał mu telefon. Teraz odpowie za to, co zrobił.

Zaatakował i okradł

Do opisywanego zdarzenia doszło w połowie czerwca na ulicy Łąkowej w Żorach. 40-latek podszedł do innego mężczyzny i bił go po twarzy. Kiedy ofiara nie mogła się obronić, została okradziona z telefonu o wartości blisko 3000 złotych i gotówki w kwocie 2 tysięcy złotych. Potem napastnik uciekł. Pokrzywdzonemu nie stało się z kolei nic poważnego. Od tego zdarzenia sprawca ataku ukrywał się przed policją, ale został już zatrzymany.

Sprawcy ataku udowodniono inne przestępstwa

Policjanci z Żor, analizując sprawy z poprzedniego okresu, udowodnili mężczyźnie, prócz rozboju, szereg innych przestępstw – w tym kradzież roweru i kosmetyków z drogerii na terenie miasta.

Na wniosek śledczych decyzją sądu sprawca rozboju został aresztowany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Żory

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content