play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

„Bliski kontakt z bliskimi”. Video rozmowy pacjentów z bliskim w UCK

today27 czerwca 2020

Background

„Bliski kontakt z bliskimi”. Video rozmowy pacjentów z bliskim w UCK. 10 tabletów do video rozmów pacjentów z bliskimi wykorzystywanych jest na oddziale intensywnej terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach. Reżim sanitarny powoduje, że w szpitalu nie ma odwiedzin, więc lekarze wpadli na pomysł, aby podopiecznym organizować spotkania przez internet. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne SUM w Katowicach wprowadziło odwiedziny dla Pacjentów online „Bliski kontakt z bliskimi”.

 

„Bliski kontakt z bliskimi”. Video rozmowy pacjentów z bliskim w UCK. Okres Pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadził liczne zmiany w funkcjonowaniu szpitali. Prawie każda jednostka wprowadziła zakaz odwiedzin na terenie szpitala. Pacjenci są zabezpieczeni pod kątem procedur medycznych jednak ogromne działanie terapeutyczne ma kontakt z rodzina. Z inicjatywą odwiedzin online wyszli lekarze pracujący na Oddziale Intensywnej Terapii UCK.

Program, który nazwano „Bliski kontakt z bliskimi” funkcjonuje już jakiś czas i już widać, że przynosi znakomite efekty. Rodziny mogą nie tylko łączyć się z bezpośrednio z pacjentami, ale również przesyłać filmiki z wnętrza domu, pokazywać co podczas ich nieobecności się zmieniło. Dużym zainteresowaniem pacjentów cieszy się los zwierząt domowych, dopytują o kotki, papużki. Nastrój pacjenta od razu ulega poprawie.

Projekt odwiedzin online „Bliski kontakt z bliskimi” skierowany jest głównie do pacjentów, którzy długo przebywają na terenie szpitala niektórzy nawet po 8, 9 miesięcy, ale może skorzystać z niego każdy oddział. W tej chwili funkcjonuje 10 tabletów z zamontowanymi platformami. Sprzęt jest na bieżąco odkażany a w obsłudze sprzętu pomagają pacjentom personel.

info i fot. UCK

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content